Běhání přes pole nám jde

27.09. 2018

Mrazivé úterní ráno v táborském areálu Komora přivítalo okresní kolo přespolního běhu. Letošního ročníku se tradičně zúčastnila i naše škola.
   Nejprve se na start postavili žáci a žákyně 1. stupně, kterým se v chladném počasí moc nedařilo. Nejlepším umístěním bylo 7. místo dívek ze 4. – 5. tříd.
   Podstatně lépe se vedlo druhému stupni. Suverénní závod předvedly mladší žákyně ve složení Adélka Štefanová, Ema Zabloudilová, Naomi Bláhová, Zuzka Havlíková a Kamča Viturková a zaslouženě vyhrály. Navíc v jednotlivkyních obsadila Adélka Štefanová 2. místo a Ema Zabloudilová 3. místo.
   Vyrovnaného běhu dosáhli starší žáci ve složení Franta Koranda, Viktor Valeš, Jan Nejedlý, Lukáš Vokatý a Jan Kovář a společně si doběhli pro krásné 3. místo.
   Všem závodníkům sluší poděkování za vzornou reprezentaci naší školy i v dosti chladném zářijovém počasí.

Vladimír Máca