7.B na školním výletě

19.06. 2019

V pondělí 10.6.2019 jsme se s naší třídou vydali ze Soběslavi vlakem a z Jindřichova Hradce autobusem na školní výlet do Starého Města pod Landštejnem.

Ubytováni jsme byli v příjemném penzionu Adria, kde jsme strávili dva dny.

Většinu času jsme věnovali pěší turistice.

Hned první den jsme si vyšli na procházku, abychom poznali zdejší přírodu. Viděli jsme středověkou vesnici a vojenské bunkry.Navštívili jsme také přírodní koupaliště, kde jsme se příjemně zchladili. Celý den totiž panovaly téměř tropické teploty.

V úterý nás teplé počasí opět doprovázelo celý den. Navštívili jsme hrad Landštejn, ze kterého jsme měli krásný výhled do okolí České Kanady. Prohlédli jsme si i jinou část zdejší přírody.

Počasí nám oba dva dny opravdu přálo a my plni dojmů jsme se spokojeně vraceli autobusem a vlakem domů.

Martin Cvach 7. B