100 let národa českého

20.12. 2018

Jak jistě víte, nedavno, 28.10., to bylo přesně 100 let od vzniku samostatného československého státu. Na tuto počest jsme zavítali s Mgr. paní Kateřinou Hruškovou do Prahy, pod bývalý Stalinův pomník, kde se konala exkurze 100 let národa českého.

Exkurze se skládala ze tří částí:

1) “Svědectví pamětníků” - zde jsme si mohli vyslechnout až někdy nepochopitelné zkušenosti pamětníků.

2) “Projížďka vlakem” - tato část exkurze nás vzala sebou do audiovizuálního vlaku, projíždějícího obdobím nacismu a komunismu.

3) “Portréty” - před pomníkem byly vystaveny panely, na nichž byly popsané různé události, které se odehrály za posledních 100 let.

Celkově bych exkurzi bral za povedenou akci a myslím, že se víceméně každému líbilo.

Radim Vopava, 8.B