Zdravá pětka

17.05. 2017

V minulých dvou týdnech se žáci 1. stupně a žáci 8. a 9. tříd (celkem 15 tříd) zúčastnili programu nazvaném Zdravá 5. Tento program je zaměřený na zdravou výživu. Do školy zavítaly dvě lektorky Zdravé 5, paní Ilona Výtisková a paní Zdeňka Poschová, které hravou formou s dětmi procvičily zásady správné výživy.

Mladší děti se ve Škole Zdravé 5 seznámily s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny, bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který plnily děti rozdělené do skupinek a pro svůj tým sbíraly „pětky“. Na závěr si odnesly vysvědčení a dárečky Zdravé 5.

Pro žáky 2. stupně byla připravena Party se Zdravou 5, což  byla dvouhodinovka vaření, respektive přípravy studeného party pohoštění. Žáci, opět rozdělení do 5 skupinek, se dozvěděli užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí, naučili se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování. Sami si připravili občerstvení o 5 chodech, které nakonec všichni ochutnali.

Za kolektiv učitelů Ludmila Hrušková