Zájezd do Velké Británie - pokyny

Odjezd:             24. května 2018 od školy

Čas odjezdu:     12,00 (v 11,30 přistavení autobusu)

Návrat:             28. května 2018 v 15,00 – 17,00 ke škole

čtvrtek 24.5.
odjezd od školy, přes Německo do Francie

pátek 25.5.
brzy ráno příjezd do Calais, v 4,30 Eurotunnelem přes kanál LaManche, odjezd do Legolandu, prohlídka Windsoru, večer ubytování v rodinách

sobota 26.5.       ,
Londýn (Museum Md. Tussauds nebo bezplatná muzea v okolí), odpoledne Making of Harry Potter (nebo prohlídka městečka Watford)

neděle 27.5.
Londýn (Houses of Parliament, Big Ben, Trafalgar Square, Tower of London, Buckingham Palace, London Eye/Sea Life Aquarium …) + Greenwich (plavba lodí po Temži), let lanovkou přes Temži; večer směr ČR

pondělí 28.5.
přes Francii a Německo návrat ke škole

Cestovní doklady

Do Velké Británie je možné vycestovat na platný občanský průkaz či cestovní pas, přičemž platnost dokladu musí být min. do dne návratu ze zájezdu. Osoby jiné státní příslušnosti než ČR jsou povinny vyřídit si veškeré formality nutné k výjezdu ve vlastní režii.

Kapesné, co dalšího s sebou

• částka na základní vstupné do památek a MHD (metro Londýn, plavba lodí po Temži, Legoland, shuttle bus Windsor a lanovka Greenwich: cca 35 GBP)
  • fakultativně navíc: Madame Tussauds 20 GBP, London Eye 13 GBP/ Sea Life Aquarium 11 GBP, Making of Harry Potter 31 GBP
  • kapesné dle uvážení rodičů na drobné nákupy, doplnění stravy a suvenýry (doporučení 30 GBP)
  • cca 2 EUR v drobných mincích na WC v Německu
  • 100 – 200 Kč na občerstvení v autobuse (teplé a studené nápoje, instantní polévky, párky před zpáteční cestou)
  • propiska na kvíz, dle zájmu DVD/USB s oblíbenými filmy do autobusu
  • toaletní potřeby a ručník (povlečení je zajištěno), dle zájmu drobný dárek do rodiny (není podmínkou) – v žádném případě ne alkohol, cigarety, apod.
  • 2 zavazadla – menší batoh do autobusu a na prohlídku památek, příruční zavazadlo do rodiny (prosíme žádné velké kufry kvůli přepravě zavazadel do rodin osobními vozy)
  • teplejší oblečení, pevnou obuv, pláštěnku, léky (pokud je účastník pravidelné užívá)
  • ve Velké Británii není povoleno nosit u sebe kapesní nože, slzný plyn, apod.
  • v hostitelských rodinách nepoužívejte jiná el. zařízení než nabíječku na mobilní telefon (nutný adapter)

Pojištění, další materiály

Kartičku komplexního cestovního pojištění do zahraničí obdrží každý účastník v autobuse od průvodkyně zájezdu. Není třeba zařizovat další připojištění. Dále je třeba mít s sebou kartičku české zdravotní pojišťovny. V autobuse každý obdrží dále informace o navštívených památkách a mapu Londýna.

Mgr. Lukáš Lis
lukas.lis@volny.cz