Výlet do Londýna

05.06. 2016

Videa Dana Šimáka a Šimona Povondry jsou tu ke zhlédnutí již pár dnů (viz níže). Nově dodala své vzpomínky na Londýn i Tereza Zemanová (8.B). Její filmy mapují celý výlet.

Jak jsme cestovali
Legoland a Windsor Castle
Londýn a Greenwich
The Making of Harry Potter

Dne 26. 5. se 50 žáků 2. stupně naší školy vypravilo na výlet do Londýna.

Ve čtvrtek jsme se shromáždili před školou a ve 13:00 jsme vyrazili autobusem směr Londýn. Cesta vedla přes Německo, Nizozemí, Francii do přístavu Calais. Na trajekt jsme se nalodili velmi brzy ráno. Přepluli jsme kanál La Manche a vylodili se v Doveru.

Odtud naše cesta směřovala do Legolandu. Jedná se vlastně o velký zábavní park se spoustou atrakcí. Poté jsme pěšky pokračovali na Windsor. Na závěr dne jsme se přesunuli autobusem do Wallingtonu, kde si nás vyzvedly hostitelské rodiny.

Další den ráno nás autobus odvezl do čtvrti Greenwich. Odtud jsme pěšky došli na loď, která nás po řece Temži přepravila až k London Eye. Z „oka“ byl krásný výhled na Londýn. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do studií Making of Harry Potter. Ti, kteří se nezúčastnili, jeli autobusem do blízkého městečka Watford. Navečer jsme se vrátili do hostitelských rodin.

V neděli jsme vyrazili do centra Londýna. Autobus nás vysadil na parkovišti a my jsme se vydali na metro. Podzemkou jsme se dopravili do srdce Londýna – do Westminstru. Od metra jsme pokračovali pěšky k Buckinghamskému paláci, poté na Trafalgar Square a nakonec jsme navštívili Oxford Street. Naší poslední zastávkou v centru Londýna bylo muzeum Md. Tussauds.

Metrem jsme se vrátili zpět k autobusu. Ještě před odjezdem jsme navštívili nedalekou lanovku přes řeku Temži. To byla naše poslední zastávka před odjezdem z Londýna.

Autobusem jsme vyrazili zpět do Doveru. V nočních hodinách jsme přepluli trajektem kanál La Manche a pokračovali zpět do ČR. Ke škole jsme přijeli v pondělí v odpoledních hodinách.

Výlet se nám líbil a jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet své anglické znalosti v praxi.

Eliška Novotná, 9.B

Daniel Šimák vytvořil z návštěvy Londýna zajímavá videa - podívejte se ZDE. Druhé video ZDE a třetí ZDE.

I krátký film Šimona Povondry stojí jistě za zhlédnutí. ZDE

A jak se dětem zájezd líbil? Podívejte se na výsledky dotazníku, který žáci vyplňovali po návratu do ČR.