Úspěšné tažení florbalistů školy pokračuje

23.11. 2017

Jako další z nekonečné řady florbalových turnajů odehráli svůj turnaj také mladší žáci 6. a 7. tříd. Hrálo se v úterý 21. 11. v sezimoústecké hale ve třech skupinách po 4 družstvech. Naši borci zvítězili ve skupině bez jediného zaváhání, když porazili ZŠ Mladou Vožici 4 : 0 (Gajdolín 3, Hybš 1), ZŠ Mikuláše z Husi 7 : 0 (Gajdolín 2, Petrásek 2, Novotný L. 2, Štefan 1) a v posledním zápase skupiny již jako jistí vítězové skupiny ZŠ SÚ Školní náměstí 3 : 1 (Petrásek 2, Hybš 1).

Dále se vítězové jednotlivých skupin utkali o celkové 1.-3. místo. V prvním zápase jsme nastoupili proti hokejové ZŠ Zborovské a po boji zvítězili krásnou střelou v poslední minutě F. Petráska 2 : 1 (Novotný L. 1, Petrásek 1). V druhém utkání nepadla žádná branka, a tak jsme hráli se ZŠ SÚ 9. května 0 : 0. Tato remíza nám stačila k celkovému vítězství ve středečním turnaji 12 základních škol. Zbylých 9 základních škol se utkalo ve čtvrtek.

Vítěz středečního turnaje, tzn. naše škola a vítěz čtvrtečního turnaje, tzn. ZŠ Chýnov sehráli ve čtvrtek rozhodující duel o postup na krajské finále základních škol. Do tohoto finálového zápasu jsme nastoupili s odhodláním poprat se o postup i bez našeho nejlepšího hráče F. Petráska. Byli jsme proto nuceni udělat změnu na postu brankáře. Do branky se postavil R. Hňup a svůj tým svým výkonem určitě nezklamal. Dan Jansa, který odchytal celý středeční turnaj, pomohl k zaslouženému vítězství dvěma brankami. ZŠ Chýnov jsme po vynikajícím výkonu, hlavně v obraně, porazili 6 : 1 (Jansa 2, Novotný 2, Štefan 1, Hybš 1) a stali se tak pro letošní školní rok okresními přeborníky.

Sestava družstva:

brankář – Daniel Jansa 7. A, Radek Hňup 7. B

obrana – Filip Petrásek, Matěj Musil oba 7. A, František Peterka 6. B

útok – Lukáš Novotný, David Štefan, Marek Novotný všichni 7. A,
          Matěj Gajdolín, Jakub Hybš oba 6. A

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jan Holas