Projekt "Ovoce do škol" a "Školní mléko"

19.09. 2017
Projekt

Ve školním roce 2009/2010 byl v České republice zahájen projekt Ovoce a zelenina do škol, do kterého se zapojila i naše škola. Cílem tohoto projektu bylo přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu byli žáci prvního stupně základních škol, kterým bylo každý týden zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina, ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky. V letošním školním roce budou zdarma ovoce a zeleninu dostávat již všichni žáci od 1. až do 9. třídy pravidelně každou středu. První ovoce ochutnali naši žáci již ve středu 13. září.

Zároveň od září 2017 mají všichni žáci 1. – 9. tříd základních škol nárok ZCELA ZDARMA na neochucené mléčné výrobky, a to cca 4 ks / měsíc a ochucené mléko a mléčné výrobky ČÁSTEČNĚ DOTOVANÉ, které budou cenově zvýhodněny tak jako dosud a žáci si je budou moci zakoupit u pana školníka. V září a říjnu dostanou zdarma naši žáci neochucené mléko 2x měsíčně, od listopadu, vždy v úterý, budou žáci dostávat mléko a další neochucené plně dotované výrobky každý týden. Poprvé dostali žáci mléko v úterý 19. září.