Představení The Action v Táboře

01.12. 2016
Představení The Action v Táboře

V úterý 29. 11. jsme navštívili s 9. ročníky představení v hotelu Palcát v Táboře  The Action New Generation.

Cílem multimediální preventivní show The Action New Generation není říkat mladým lidem, co mají a co nemají dělat. The Action chce budoucím řidičům ukázat v tom nejrealističtějším světle důsledky nezodpovědného či neopatrného jednání za volantem na příkladech ze života. Multimediální show se vyplatí vidět nejen šoférům začátečníkům, ale i těm zkušeným, kteří mají pocit, že se jim na silnici nemůže nic stát. Představení není fikce, počítačová hra ani thriller s happyendem. Je to skutečný příběh skutečných lidí, o jejichž životě rozhodlo několik osudových vteřin, když se jim stala dopravní nehoda.

V úvodu přichází videoprojekce, na níž umírají lidé na následky dopravní nehody. Hudba ztichne, mizí světelné efekty a na pódiu se postupně vystřídají lidé, kteří vyprávějí studentům své zážitky a pocity z tragických dopravních nehod. Se svými příběhy vystoupí ti nejpovolanější. Ti, kteří se s tragickými následky setkávají každý den. Jsou to policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři.

A dojmy našich žáků bezprostředně po skončení představení?

Tereza Zemanová, IX. B: „Příběhy, ze kterých plynulo velké ponaučení…“

Eliška Dolejší, IX. A: „Pořad byl smutný a depresivní. Přiučil mě, že bych měla být opatrná a řídit opatrně. Příběhy byly zajímavé a smutné.“

Soňa Eremiášová, IX. B: „Jejich příběhy byly děsivé, až mrazivé.“

Markéta Hronová, IX. A: „Myslím si, že se z toho, co jsme viděli, většina dětí ponaučí. Já se z toho určitě ponaučím.“

David Chlaň, IX. B: „Zaujalo mě, jak složitá a někdy smutná je práce záchranářů. Tito lidé nám zachraňují životy.“

Veronika Fördösová, IX. A: „Zaujalo mě, že to byly skutečné příběhy, ale bylo to vyprávěno drsnou formou.“

Hana Podojilová, IX. B: „ Příběhy lidí byly dost emotivní. Představení bylo velice poučné. Nejlepší bylo povídání policisty a zdravotníka.“

Kateřina Doležalová, IX. A: „Odnesla jsem si odtud, že bych měla být opatrná.“

Veronika Chlaňová, IX. B: „Zaujal mě pán na vozíku. Bylo mi líto jeho situace. Zůstal silný i po své nehodě.“

Josef Pešek, IX. A: „ Zaujal mě Štěpán, jak to nevzdal a šel dál.“

Kristýna Fördösová, IX. A: „Toto představení bylo smutné a pravdivé. Bylo mi líto těch lidí, že museli zažít takovéhle příběhy. Hlavně toho staršího pána, který přišel o příbuzné. Tento pořad mě naučil dávat větší pozor.“

Ondřej Boucník, IX. A: „ Nejvíc mě zaujal příběh policisty a motorkáře. Myslím si, že je velice statečný.“

Filip Kocourek, IX. B: „Líbilo se mi, že nás tento pořad poučil ze zkušeností ostatních.“

Eva Jindrová, IX: A: Myslím si, že si z toho vyprávění vezmeme ponaučení. Já rozhodně.“

Šimon Povondra, IX. B: „ Nejvíce se mi líbila hudba a použitá technika, zajímavá videa a děsivé zkušenosti lidí. Akci určitě považuji za nejhezčí pořady, na kterých jsem byl.“

Mgr. Romana Bláhová, Mgr. Věra Ježková