Prázdniny ve škole

15.09. 2016

Školní rok 2016/17 začal ve čtvrtek 1. září a s ním pomalu utichal čilý stavební ruch, který provázel školu celé prázdniny.

Již koncem června začala stavební a obchodní firma Návrat stavět lešení, škola totiž během letních prázdnin dostala z jižní a západní strany nový kabát. Spolu s novou fasádou byly vyměněny i parapety u oken, okapy a svody. Všechny práce probíhaly podle připraveného plánu, a tak týden před začátkem nového školního roku začali dělníci demontovat lešení.Práce na obnově fasády byly dokončeny a my se můžeme každý den těšit do „nové“ školy. Obnova fasády ze severní a východní části bude následovat v dalších letech.

Toto ale nebyly jediné stavební práce, které probíhaly ve škole během letních prázdnin. Druhou akcí byla celková rekonstrukce dvou tříd 2. stupně, kterou prováděla stavební firma Jihostav Soběslav s.r.o. Ve třídách byly udělány nové omítky zdiva, byl snížen a zateplen strop a došlo i k výměně rozvodů elektřiny a vody. Staré prkenné houpající se a vrzající podlahy byly nahrazeny novými betonovými, které bohužel neschly tak rychle, jak bylo plánováno, a proto došlo k položení nového linolea až začátkem měsíce září. Třídy 4.A a 9.B se tak musely učit první týden v jiných učebnách, ale v pondělí 12.9. se již dočkaly a mohly se přestěhovat do svých kmenových tříd. Myslím si, že se čekání vyplatilo. Opravené třídy jsou velmi pěkné a žáci se do svých nových tříd těší. Zpět, do své kmenové třídy, se vrátila i 9.A, protože jejich třída poskytla dočasný azyl pro lavice a židle z rekonstruovaných tříd.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak se všechny stavební práce prázdninových dní povedly.

Na závěr bych chtěl poděkovat za odvedenou práci nejen stavebním firmám, ale i všem pracovníkům školy za pomoc při těchto stavebních úpravách, které skončily spolu se začátkem nového školního roku a začnou znovu, ale až zase v červnu, kdy bychom měli pokračovat s rekonstrukcí dalších dvou tříd.

Mgr. Jan Holas