Pohádkové léto - LT v Dírné

28.08. 2017

Kouzelný svět pohádek byl námětem celotáborové hry, která byla připravena pro účastníky letošního letního tábora v Dírné. Prostřednictvím známých pohádek dostávaly děti různé soutěžní úkoly, které byly pravidelně vyhodnocovány.

Etapovou hru doplňovaly běžné táborové aktivity. Děti se zúčastnily atletické olympiády, orientačního závodu dvojic, táborové pouti, soutěží se zábavnými disciplínami, cesty strašidelným lesem, hledaly poklad, zazpívaly si písně z pohádek za doprovodu kytary. Za své snažení byly odměněny diplomy a drobnými dárky.

Zajímavý program si pro děti připravili členové Vodní záchranné služby ze Soběslavi a Sbor dobrovolných hasičů z Přehořova. Děti měly možnost si prohlédnout vybavení sanitky, hasičského auta, vyzkoušet si hasičskou výstroj a aktivně se zapojit do hasičské soutěže. Zážitkem pro všechny děti byla jízda na raftu. Velkým překvapením byla pro děti návštěva vojáků 1. pěší roty z Českých Budějovic. Pod jejich vedením si mohly děti vyzkoušet různé prvky sebeobrany, střelbu ze vzduchovky, seznámily se se způsoby orientace v terénu. Děti se také těšily na návštěvu vojáků v Bechyni, kde si prohlédly vojenskou techniku, seznámily se se zásadami bezpečnosti při chemickém ohrožení, s nadšením zvládly náročnou překážkovou dráhu.

Naše pohádkové putování jsme ukončili vyhlášením výsledků celotáborové hry, předáním medailí, drobných odměn, diskotékou a slavnostním ohňostrojem. Za úspěšný průběh a zabezpečení tábora patří poděkování jeho organizátorům, členům Vodní záchranné služby ze Soběslavi, vojákům z aktivní zálohy, 1. pěší roty z Českých Budějovic, Sboru dobrovolných hasičů z Přehořova a vojákům z Bechyně. Za vstřícnost a podporu děkujeme p. Průšovi, Wratislavovi, Valešovi, Zemědělskému družstvu Pluhův Žďár, Obecnímu úřadu v Dírné, rodičům, kteří pomáhali při stavbě tábora a sponzorům: pí Kleinové, Bicerové, Žvachtové, Šimkové Pavle, Šimkové Ivaně, Tučkové, Gruberové, Hruškové, p. Vránkovi, Suchanovi, Klečackému, firmám Frisch-Holz, Fontea, Efko z Veselí nad Lužnicí, Chips a Bohemia Water.

vedení LT