Návštěva knihovny

08.03. 2016

Ve středu 2.3. jsme navštívili místní knihovnu. Paní Fremrová, vedoucí knihovny, si pro nás připravila „zážitkovou hodinu“ věnovanou uprchlíkům.  Začala si s námi povídat o kořenech našich rodin a o tom, kolikrát jsme se stěhovali. Vysvětlila nám rozdíl mezi imigrantem a emigrantem. Měli jsme se vžít do jejich života na základě zvuků, které slyší kolem sebe- střílení, pláč dětí…  Zahráli jsme si i na žurnalisty. Ve skupinách jsme dostali za úkol napsat krátký článek o uprchlících podle toho, zda jsme jako novináři pro nebo proti. Nakonec nám paní Fremrová rozdala kartičky s cizím písmem a snažili jsme se mu porozumět.  Moc se nám to nedařilo. Zajímavou formou jsme se tak dozvěděli o problému, o kterém se stále hovoří.

Za 8. B Eliška Zwettlerová