Návštěva keramické dílny Děbolín

08.12. 2015

Dne 3.12.2015 navštívily děti ze 3.A a 3.B keramickou dílnu Děbolín.

Hned při vstupu do dílny na ně dýchla mikulášská atmosféra. Děti si během dopoledního programu vlastnoručně vymalovaly svůj hrneček glazurovacími barvami, a také si z hlíny vykrojily ozdoby na vánoční stromeček. Celým programem je provázela pravá a nefalšovaná čertice se svojí pomocnicí, která jim svými zkušenými radami pomohla všechny činnosti úspěšně dokončit. Děti si pak mohly prohlédnout a zakoupit výrobky zdejší dílny.

Všem se tvoření velmi líbilo a již netrpělivě čekají na výsledky svého snažení po vypálení v peci.

Ludmila Hrušková, Ilona Klimešová