Na kole za golfem

05.06. 2016

V pátek 3.6.2016 jsme si nachystali kola a za slabého deště na nich ve sportovním oblečení vyrazili ke škole. Z původního počtu přihlášených 25 účastníků nakonec nejspíše kvůli nepřízni počasí dorazilo pouze 17.

A jelikož pršelo čím dál tím více a všemi očekávaný volkswagen golf také nedorazil, dále jsme již nečekali a raději jsme vyrazili sami, hnáni orientačním smyslem učitelského doprovodu paní učitelky Ježkové a pana učitele Michalce.

Dopředu nás hnala totiž vidina lepšího počasí tam někde na západě, jak nám sliboval pan učitel Michalec a tam jsme měli právě namířeno. Po několika zatáčkách a táhlých kopcích a po ujetých 10 kilometrech opravdu pršet přestalo a tak nám nezkazilo radost ani to, že celou cestu nejedeme za autem volkswagen golf, ba dokonce ani to, že pokud už nějaké to auto pustíme před sebe, nečeká na nás a brzy se nám ztrácí z dohledu.

Po dalších pěti kilometrech jsme dorazili na golfové hřiště, kde nás již vyhlížel pan učitel Novotný. Rozdělili jsme se do dvou skupin. Každá skupina nacvičila techniku puttingu a chippingu na přilehlých greenech a následně jsme šli odpalovat míčky na nedaleký driving. Někteří z nás si počínali výtečně a míčky posílali do vzdálenosti přes 100 metrů od odpaliště.

Nabuzeni našimi výkony jsme se vydali na hřiště, kde nám nejprve učitelé, kteří jsou členové místního golfového klubu, předvedli, jak hrát a zopakovali některá golfová pravidla.

V úplném závěru byly pro nás připraveny dvě soutěže o golfové hole. Nejprve putting na pět jamek, kde s počtem 10 úderů zvítězil Roman Pokorný, druhé místo obsadil Marek Křiklán a na třetím místě pak stanul Luboš Čančura. Všichni získali zbrusu nový putter.

Druhá soutěž se odehrávala na hřišti na jamce číslo 3, par3, délky 135 metrů. Zde jsme po odpalu z odpaliště měli za úkol dopravit míček až do jamky na green. S jasnou převahou a celkovým počtem 6 úderů zvítězil Luboš Čančura, druhé místo za jedenáct úderů obsadil Adam Uherčík. O třetí místo se po shodných dvanácti úderech strhl nelítostný boj mezi trojicí hráčů, kde muselo nakonec dojít k trojímu rozstřelu a vítězně jím prošel Luboš Černý. Všichni získali novou hůl na dlouhou hru, tzv. železo.

Do soutěžení jsme se tak zabrali, že nám nevadilo ani rozmáčené hřiště ani občas poletující kapky deště. Nakonec jsme nasedli na kola a kolem půl paté dorazili do Soběslavi zpět k naší škole.

Náš dík patří všem zúčastněným, nejvíce těm, kdo i přes technické obtíže na kolech zvládli nakonec dojet, učitelskému sboru za doprovod a pomoc a golfovému klubu Bechyně za možnost si zahrát na hřišti.

Věra Ježková a Václav Michalec