Exkurze tříd 6.A a 6.B

17.10. 2017

Ve čtvrtek 12. října 2017 se žáci tříd 6. A a 6.B se svými třídními učitelkami Mgr. Romanou Bláhovou a Mgr. Věrou Ježkovou vydali na exkurzi do Vodárenské věže v Českých Budějovicích. Hned ráno jsme vyrazili směrem k autobusu. Paní učitelka Bláhová si půjčila od paní řidičky mikrofon a zopakovala nám, jak se budeme na exkurzi a v autobuse chovat, a poté jsme jeli. V autobuse jsme si povídali, někteří poslouchali písničky, kluci hráli na mobilech hry, někdo si četl. Cesta nám prostě rychle uběhla.

Když jsme dorazili do Českých Budějovic, rozdělili jsme se po třídách na 2 skupiny. Nejprve šla na exkurzi 6.A a 6.B se vydala prohlédnout si náměstí. Ve Vodárenské věži se nás ujala moc hodná paní průvodkyně, která nám povídala o historii Vodárenské věže a k čemu slouží.  V přízemí a ve 2. patře nám paní průvodkyně promítla krátký film o tom, jak se dříve přiváděla voda do města České Budějovice a proč byla postavena a k čemu se Vodárenská věž využívala. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Když skončila prohlídka, vyměnili jsme se se 6.B a my jsme šli na náměstí, které jsme si prohlédli a kde jsme si mohli něco koupit. Poté jsme se společně vydali k autobusu a odjížděli jsme zpět do Soběslavi.

Exkurze se nám líbila, protože jsme se dozvěděli hodně nových věcí a užili jsme si spoustu zábavy.

Niki Gruberová, 6. A