Exkurze do Techmanie

26.11. 2015

Ve čtvrtek 19. listopadu vyjel od naší školy autobus směrem do Plzně. Cesta trvala přibližně tři hodiny. Když jsme projeli Blatnou, zastavili jsme na benzínové pumpě, kde jsme si koupili jídlo, pití a došli si na záchod. Zanedlouho jsme dorazili na místo určení, a když jsme vystoupili z autobusu, uviděli jsme velkou budovu s nápisem Techmanie. Uvnitř jsme dostali papírové náramky jako vstupenky a šli jsme si prohlédnout jednotlivé expozice. Budova se zevnitř jevila větší než zvenku. Kromě interaktivních exponátů tam byla i jídelna, kde jsme si mohli koupit oběd.

V  Techmanii jsme strávili přes dvě a půl hodiny, ale i tak to bylo málo. Vyzkoušeli jsme snad úplně vše. Byly tam ukázky hlavně chemických a fyzikálních jevů. Nacházely se tam stroje, které měřily naši rychlost a porovnávaly ji s rychlostí různých zvířat jako například lenochodem, prasetem, ale i s koněm nebo vlkem. Byl tam také velký větrák, který ukazoval sílu věru, například při vichřici. Zkoušeli jsme i green screen. Po dlouhé době, když jsme byli všichni unaveni, přijel autobus a odvezl nás zpátky domů..

V Techmanii se nám líbilo a máme odtud spoustu zážitků.

Vít Čech, Rostislav Zeman