13.01. 2016

V úterý 12. ledna 2016 se dveře naší školy otevřely.

Široké veřejnosti se naskytla možnost nahlédnout do jednotlivých učeben, vyzkoušet si vyučování „nanečisto“ a seznámit se s vedením školy, učiteli i ostatními zaměstnanci. Děti předškolního věku dostaly svou první žákovskou knížku a někteří dokonce i první jedničku. Budoucí prvňáčci i jejich rodiče měli možnost nakouknout, jak to v takové škole chodí. Učitelé a současní „opravdoví“ žáci pro návštěvníky připravili soustu her, ukázek z různých hodin a především plno informací. Malé děti tak měly možnost zažít hodinu praktických činností ve školní dílně, setkaly se s učiteli a učitelkami, předvedly své sportovní dovednosti, vyzkoušely si práci s tablety, nakoukly do počítačové učebny či školní družiny a zhlédly ukázky práce dětí z prvního stupně. Pro malé badatele byla připravena přírodovědná praktika či velmi oblíbené fyzikální pokusy. Rodiče měli možnost projít si školu, diskutovat s panem ředitelem či prohlédnout výsledky práce žáků jednotlivých ročníků. Ve vestibulu školy se mohli pokochat prací žáků zapsaných do kurzu „Základy digitální fotografie“. Celá akce se těšila velkému zájmu. Nepřišli pouze rodiče předškolních dětí, ale školu si prohlédly například i rodiny současných žáků.

Všem návštěvníkům děkujeme za zájem o naši školu. Zároveň bychom chtěli pochválit všechny žáky, kteří se ve svém volném čase ujali role průvodců a radili budoucím spolužákům na jednotlivých stanovištích.

Všem přejeme hodně štěstí v novém roce a s malými předškoláky se budeme těšit brzy u zápisu do prvních tříd.

Mgr. Lukáš Lis