8.A opět pomohla pejskům

10.05. 2017

Dne 12.4. 2017 se konal na Základní škole Komenského Velikonoční jarmark. Trh byl na škole pořádaný už podruhé, přesto sklidil obrovský úspěch a navštívila ho spousta lidí.

Naše třída 8.A se i letos rozhodovala, jak s výtěžkem naloží.  Nakonec  jsem zvolili tu nejlepší variantu. Rozhodli jsme se, že peníze opět - jako před dvěma lety - věnujeme táborskému Útulku pro opuštěné psy.  Do našeho stánku byla opět přidána kasička, do které mohli lidé volně přispívat. Po jarmarku jsme zjistili, že jsme vydělali nádherných 3 300 Kč. Neprodali jsme sice všechny výrobky, ale snad i tato částka pejskům pomůže.

Peníze jsme 10. května předali osobně. Hned po škole jsme vyrazili do Tábora. V útulku se nás ujala milá paní a my jsme jí předali peníze a obrovské množství granulí a konzerv, které věnovala rodina Filipa Štětiny. Část svého výdělku z jarmarku pejskům poslala i třída 7.B. Jejich 400 Kč jsme přidali k naší částce a vše pejskům i za sedmáky odevzdali.

Když nám paní začala vyprávět, kolik psů v útulku právě mají, byli jsme zaskočeni. Bylo nám řečeno, že právě teď je u nich v útulku pět pejsků. Byli jsme „skleslí“ z toho, že tam bylo psů tak málo a moc jsme si jich neužili. Ale na druhou stranu je to dobře, pejskům je lépe doma než v útulku.

Cestu domů jsme si moc užili a jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

Michaela Hybšová, 8.A